International Drift Grand Prix – Salonul Auto Moto

Ilarion Grigorici a reuşit să câştige cea de-a doua ediţie a International Drift Grand Prix, organizată de Romanian Drift Community în week-end în cadrul Salonului Auto Moto. În confruntarea finală, disputată de asemenea pe ploaie, pilotul Audio Class Drift Team l-a învins pe Traian Buse (primul campion naţional de drift din istoria României), care a făcut accident în primul battle şi a fost nevoit să abandoneze. „A fost o zi incredibilă, e chiar prima oară când urc pe podium. Vă mulţumesc tuturor”, a spus Grigorici la finalul competiţiei la care au fost prezenţi peste 20.000 de spectatori de-a lungul celor […]

Read more

Drift Grand Prix – SAM 2017

Cea de-a doua editie a Drift Grand Prix, concursul care deschide sezonul in driftul romanesc, se va desfasura in week-end-ul 6-7 mai, in cadrul Salonului Auto Moto, pe o suprafata de 17.000 de metri patrati, o premiera pentru SAM. Organizat cu sprijinul Romanian Drift Community, evenimentul va avea la start campioni de renume, atat din Campionatul National de Drift, cat si din strainatate, toti acestia urmand sa dea marea batalie pentru trofeul de campion al Drift Grand Prix. Concursul se va desfasura pe un traseu tehnic, de viteza, si va respecta toate normele de siguranta, fiind organizat sub egida Federatieie […]