International Drift Grand Prix – Salonul Auto Moto

Ilarion Grigorici a reuşit să câştige cea de-a doua ediţie a International Drift Grand Prix, organizată de Romanian Drift Community în week-end în cadrul Salonului Auto Moto. În confruntarea finală, disputată de asemenea pe ploaie, pilotul Audio Class Drift Team l-a învins pe Traian Buse (primul campion naţional de drift din istoria României), care a făcut accident în primul battle şi a fost nevoit să abandoneze. „A fost o zi incredibilă, e chiar prima oară când urc pe podium. Vă mulţumesc tuturor”, a spus Grigorici la finalul competiţiei la care au fost prezenţi peste 20.000 de spectatori de-a lungul celor […]

Read more

Salonul Auto Moto – International Drift Grand Prix

Dupa cum stiti in week end-ul 22-24 Aprilie a avut loc primul eveniment de drift oficial in cadrul Salonului Auto Moto desfasurat in Piata Constitutiei din Bucuresti organizat de Romanian Drift Community. In cadrul aceluiasi eveniment a avut loc si sesinea de licentiere a pilotilor in vederea participarii la campionatul national de drift ce va debuta pe 28-29 Mai 2016 pe circuitul de la Prejmer! Dupa sesiunea de licentiere care a constat practic in efectuarea a 3 ture jurizate pentru obtinerea punctajului necesar de calificare la categoria Debutanti sau Profesionisti (PRO) ambii piloti ai echipei noastre (Catalin Trifan si Ilarion […]